NOW Foods Aislado de proteína de soja, sin sabor (544g)
28,80 € IVA incl.
Vegan nutritional supplement containing soy protein NOW Foods Soy Protein Isolate, flavor: unflavored, package contains: 907g. Supplemented with vitamin D, calcium, iron and potassium. Protein content: 20g per serving.
P4609
Stock: 7
Descripción
NOW Foods Soy Protein Isolate
- 20g protein
- 0g carbohydrates
- NOW Sports Soy Protein Isolate is a good plant-based source of high quality complete protein , which has an excellent amino acid profile
- Soy products, including soy protein, have naturally occurring phytoestrogens and beneficial proteins such as genistein and daidzein.
- You get a solid foundation for good health with high-quality sports soy protein isolate NOW.
Información adicional
| Peso | 544 g |
|---|---|
| Tipo de suplemento | polvo |
| Certificación | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Peso | 544g |
| Sabor | Sin sabor |
| Marca | Alimentos NOW |
| EAN | 733739021564 |
| País de origen | Estados Unidos |
| Expiry date | 2025-11-30 |
| Contenido | 544g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
