NOW Foods Soja Proteïne Isolaat, Niet-gearomatiseerd (544g)
28,80 € Inclusief btw.
Vegan nutritional supplement containing soy protein NOW Foods Soy Protein Isolate, flavor: unflavored, package contains: 907g. Supplemented with vitamin D, calcium, iron and potassium. Protein content: 20g per serving.
P4609
Stock: 7
Beschrijving
NOW Foods Soy Protein Isolate
- 20g protein
- 0g carbohydrates
- NOW Sports Soy Protein Isolate is a good plant-based source of high quality complete protein , which has an excellent amino acid profile
- Soy products, including soy protein, have naturally occurring phytoestrogens and beneficial proteins such as genistein and daidzein.
- You get a solid foundation for good health with high-quality sports soy protein isolate NOW.
Extra informatie
| Gewicht | 544 g |
|---|---|
| Type supplement | poeder |
| Certificering | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Gewicht | 544g |
| Smaak | Niet-gearomatiseerd |
| Merk | NOW Voedingsmiddelen |
| EAN | 733739021564 |
| Land van herkomst | Verenigde Staten |
| Expiry date | 2025-11-30 |
| Inhoud | 544g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
