Sójový proteínový izolát NOW Foods, bez príchute (544g)
28,80 € Vrátane DPH
Vegan nutritional supplement containing soy protein NOW Foods Soy Protein Isolate, flavor: unflavored, package contains: 907g. Supplemented with vitamin D, calcium, iron and potassium. Protein content: 20g per serving.
P4609
Skladom: 7
Popis
NOW Foods Soy Protein Isolate
- 20g protein
- 0g carbohydrates
- NOW Sports Soy Protein Isolate is a good plant-based source of high quality complete protein , which has an excellent amino acid profile
- Soy products, including soy protein, have naturally occurring phytoestrogens and beneficial proteins such as genistein and daidzein.
- You get a solid foundation for good health with high-quality sports soy protein isolate NOW.
Ďalšie informácie
| Hmotnosť | 544 g |
|---|---|
| Typ doplnku | prášok |
| Certifikácia | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Hmotnosť | 544g |
| Príchuť | Unflavored |
| Značka | NOW Foods |
| EAN | 733739021564 |
| Krajina pôvodu | Spojené štáty americké |
| Expiry date | 2025-11-30 |
| Obsah | 544g |
| Dostupnosť | Na sklade (dodanie UPS 3–5 dní) |

