Kopā
483,02 €
0,00 €
Trained by JP Sustain is full of carbohydrates, minerals, electrolytes and essential aminos. Flavor: Berry Burst. Content: 1800g. Certification: vegan.
Sustain is our intra workout / intra event carbohydrate powder designed for the elite athlete.
We use patented raws for our hydration aiding aminos, in the CocoMineral and added glycerol and pink salt for further hydration benefits
For our carbohydrate source, we have utilised a tri carb blend, consisting of patented Vitargo (barley starch), patented cyclic dextrin and Fructose Powder.
The goal here is to increase efficiency of carbohydrates uptake, which is achieved to a greater extent when combining sources in the manner we have with Sustain.
We highly advise Sustain to be sipped across a training session and taken separately to your MPS Max or essential aminos. We also advise consuming Sustain in at least 750ml of water per serving, 1 litre per 2 servings.
| Svars | 1800 g |
|---|---|
| Sertifikācija | vegan, vegetarian |
| Saturs | 1800g |
| Aromāts | Berry Burst |
| Sastāvdaļas | Sodium, Tri-carb blend (Fructose, Cyclic Dextrin, Barley flour), Cocomineral, Glycerol monostearate, Himalayan salt, flavouring, citric acid, red beetroot powder (color), sucralose. |
| Papildinājuma veids | pulveris |
| Instrukcijas | Mix 1 scoop (30g) with water in shakerbottle and drink immediately. |
| Zīmols | Apmācījis JP |
| EAN | 749565517676 |
| Izcelsmes valsts | Apvienotā Karaliste |
| Svars | 1800g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Informācija
Piezīmes
Nepieciešama palīdzība?
Mēs izmantojam sīkfailus, lai jums būtu ērtāk lietot mūsu vietni, lai rādītu reklāmas un analizētu datplūsmu (kas palīdz mums uzlabot mūsu vietni). Mēs augstu vērtējam arī jūsu privātumu. Lūdzu, izvēlieties savu preferenci (to varat mainīt jebkurā laikā).