Applied Nutrition Kritikus növényi fehérje, Vanília - 1800g
Vegan protein powder Applied Nutrition Critical Plant Protein, with flavor: Vanilla. Content: 1800g. Certification: Vegan, Vegetarian, Halal.
Leírás
Applied Nutrition Kritikus növényi fehérje, Vanília - 1800g
Plant Protein Powder
Soy Protein • Pea Protein • Brown Rice Protein
Critical Plant Protein is the perfect plant protein blend combining soya protein isolate, pea protein isolate and brown rice protein to deliver a premium quality plant protein powder with a full range of essential amino acids and over 24g of protein per serving.
Critical Plant Protein is a good choice for anyone looking to increase their protein intake. Stacked with a high branched chain amino acids profile (BCAAs) leucine, isoleucine and valine, Critical Plant Protein can also help contribute to the growth and maintenance of muscle mass.
További információk
| Tömeg | 1800 g |
|---|---|
| Tanúsítás | gluten free, halal, vegan |
| Tartalom | 1800g |
| Ízek | Vanília |
| Kiegészítés típusa | por |
| Utasítások | Mix 1 scoop (5g) with glass of water or add to smoothie or food. Recommended 1 serving a day. |
| Allergia info | Manufactured in facility that processes soy, milk, eggs, gluten. |
| Márka | Alkalmazott táplálkozás |
| EAN | 5056555205716 |
| Származási ország | Egyesült Királyság |
| Expiry date | 2026-11-30 |
| Súly | 1800g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |