Nessun prodotto nel carrello.
NOW Foods Better Stevia Liquido, Originale (237 ml)
33,90 € IVA inclusa.
Vegan sweetener for foods and drinks NOW Foods Better Stevia Liquid, Original, stevia in liquid form, unflavored, package contains: 237 ml. Gluten-free, sugar-free, GMO-free.
P26582
Stock: 10
Descrizione
NOW Foods Better Stevia Liquid
- Calorie-free liquid sweetener
- Delicious BetterStevia Liquid is an excellent addition to your favorite drinks and is especially suitable for sweetening coffee and tea – just a few drops to add a dose of sweetness to any drink, hot or cold!
- Contains certified organic stevia extract.
Informazioni aggiuntive
| Peso | 237 g |
|---|---|
| Tipo di supplemento | liquido |
| Certificazione | gluten free, no sugar, non gmo, vegan, vegetarian |
| Peso | 237g |
| Marchio | Cibi NOW |
| EAN | 733739069597 |
| Paese di origine | Stati Uniti |
| Expiry date | 2030-02-28 |
| Contenuto | 237 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
