SAN RawFusion, boabe de vanilie (933g)
Vegan nutritional supplement containing vegetable protein and amino acids SAN RawFusion is a mixture of peas, brown rice, artichokes and sunflower oil. Contains 21g of protein and 4.5g of BCAA per serving. Flavor: Vanilla Bean, package contains: 933g. Gluten-free, GMO-free.
P9284
Stock: 10
Descriere
SAN RawFusion
- A New Generation of Plant-Based Protein
- Over a year of vigorous research and development in cold extrusion technologies has resulted in an unrivaled, vegan-approved protein formula by SAN.
- Not only is RAWFUSION a non-GMO Project Verified, all-natural and allergen-free plant-based protein source, but it also offers a whopping 21 grams of our own bio-fermented protein per serving – making it perfect for everyone.
- RAWFUSION’s exclusive blend of pea protein isolate, sprouted brown rice protein concentrate, artichoke protein concentrate and EFA-rich sunflower oil matrix delivers this proprietary formula that’s ideal for vegans and a high-protein, sensible choice for non-vegans as well.
- In fact, with over 4.5 grams of BCAAs per serving, RAWFUSION’s amino acid profile rivals that of dairy protein, but without any of the disadvantages of dairy or animal protein.
Informații suplimentare
| Greutate | 933 g |
|---|---|
| Tipul suplimentului | pulbere |
| Certificare | fără gluten, non gmo, vegan |
| Greutate | 933g |
| Aromă | Vanilla Bean |
| Marca | SAN |
| EAN | 672898530565 |
| Țara de origine | Statele Unite ale Americii |
| Conținut | 933g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Marca
Marca
SAN
SAN Nutrition este pe piață din 1994 și de atunci a reușit să câștige un cerc mare de clienți mulțumiți. Grupul lor țintă este format din pasionații de fitness care țin la calitatea alimentelor. Produsele lor se adresează și veganilor și vegetarienilor, care au cerințe crescute și specifice privind conținutul nutrițional al suplimentelor alimentare. SAN Nutrition cooperează, de asemenea, cu Crucea Roșie și UNICEF.