PEScience Select Protein Vegan Series, vanilje (756 g)
47,20 € Moms inkl.
Vegan sports nutritional supplement containing vegetable protein PEScience Select Protein Vegan Series. Premium protein with amino acids, soy-free, gluten-free, lactose-free, GMO-free. 20g protein from peas and brown rice. Flavor: Vanilla, package contains: 756g.
P28734
Beskrivelse
PEScience Select Protein Vegan Series
- Select Vegan bruger en blanding af to vegetabilske proteinkilder af højeste kvalitet: ærter og brune ris.
- Klinisk testede proteinkilder.
- Ingen soja.
- Select Vegan Proteins enkle formel indeholder ingen tilsætningsstoffer - bare en lille smule perfekt sammensatte ingredienser, der sikrer en førsteklasses smag.
- Der skal to ting til for at få vegansk protein til at smage godt: De bedste ingredienser og en særlig smagstilsætning, som PEScience har.
- Hver Select Vegan er kun sødet med stevia.
Yderligere information
| Vægt | 756 g |
|---|---|
| Type supplement | pulver |
| Certificering | glutenfri, non gmo, vegansk |
| Vægt | 756g |
| Smag | Vanilje |
| Brand | PEScience |
| EAN | 040232199875 |
| Oprindelsesland | De Forenede Stater |
| Indhold | 756g |
| Stock status | outofstock |
Brand
Brand
PEScience
PEScience-mærket blev grundlagt for 10 år siden af sportsfolk, som ønskede mere af deres kosttilskud. Grundlæggerne har bevaret deres begejstring for dette mærke den dag i dag. Deres passion er omsat til en tekstur og smag, der er helt original. Virksomheden arbejder kun med certificerede leverandører af råvarer for at garantere produkternes renhed.
