Strona głównaOdżywianie sportoweBiałka wegańskiePEScience Select Protein Vegan Series, wanilia (756g)
PEScience Select Protein Vegan Series, wanilia (756g)
47,20 € VAT włącznie.
Vegan sports nutritional supplement containing vegetable protein PEScience Select Protein Vegan Series. Premium protein with amino acids, soy-free, gluten-free, lactose-free, GMO-free. 20g protein from peas and brown rice. Flavor: Vanilla, package contains: 756g.
P28734
Opis
PEScience Select Protein Vegan Series
- Select Vegan uses a blend of two of the highest quality vegetable protein sources: peas and brown rice.
- Clinically tested protein sources.
- No soy.
- Select Vegan Protein’s simple formula contains no additives – just a little bit of perfectly formulated ingredients to ensure top-notch taste.
- You need two things to make vegan protein taste great : Top ingredients and special flavoring that PEScience has.
- Each Select Vegan is sweetened only with stevia.
Informacje dodatkowe
| Waga | 756 g |
|---|---|
| Typ suplementu | proszek |
| Certyfikacja | bezglutenowe, niemodyfikowane genetycznie, wegańskie |
| Waga | 756g |
| Smak | Wanilia |
| Marka | PEScience |
| EAN | 040232199875 |
| Kraj pochodzenia | Stany Zjednoczone |
| Treść | 756g |
| Stock status | outofstock |
Marka
Marka
PEScience
The PEScience brand was founded 10 years ago by athletes who wanted more from their nutritional supplements. The founders have kept their enthusiasm for this brand to this day. Their passion is translated into a texture and taste that is truly original. The company works only with certified suppliers of raw materials to guarantee the purity of its products.