SAN RawFusion, naturaalne šokolaad (931g)
Müüdud: 20
41,90 € Kaasa arvatud käibemaks.
Vegan nutritional supplement containing vegetable protein and amino acids SAN RawFusion is a mixture of peas, brown rice, artichokes and sunflower oil. Contains 21g of protein and 4.5g of BCAA per serving. Flavor: Natural Chocolate, package contains: 931g. Gluten-free, GMO-free.
P9897
Stock: 10
Kirjeldus
SAN RawFusion
- A New Generation of Plant-Based Protein
- Over a year of vigorous research and development in cold extrusion technologies has resulted in an unrivaled, vegan-approved protein formula by SAN.
- Not only is RAWFUSION a non-GMO Project Verified, all-natural and allergen-free plant-based protein source, but it also offers a whopping 21 grams of our own bio-fermented protein per serving – making it perfect for everyone.
- RAWFUSION’s exclusive blend of pea protein isolate, sprouted brown rice protein concentrate, artichoke protein concentrate and EFA-rich sunflower oil matrix delivers this proprietary formula that’s ideal for vegans and a high-protein, sensible choice for non-vegans as well.
- In fact, with over 4.5 grams of BCAAs per serving, RAWFUSION’s amino acid profile rivals that of dairy protein, but without any of the disadvantages of dairy or animal protein.
Lisainfo
| Kaal | 931 g |
|---|---|
| Täiendusliik | pulber |
| Sertifitseerimine | gluteenivaba, GMO-vaba, vegan |
| Kaal | 931g |
| Maitse | Natural Chocolate |
| Bränd | SAN |
| EAN | 672898530596 |
| Päritoluriik | Ameerika Ühendriigid |
| Sisu | 931g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Bränd
Bränd
SAN
SAN Nutrition on olnud turul alates 1994. aastast ja on sellest ajast alates saavutanud suure rahulolevate klientide ringi. Nende sihtrühm on fitnessi harrastajad, kes hoolivad kvaliteetsest toidust. Nende tooted on suunatud ka veganitele ja taimetoitlastele, kes esitavad toidulisandite toitainesisaldusele kõrgendatud ja spetsiifilisi nõudmisi. SAN Nutrition teeb koostööd ka Punase Risti ja UNICEFiga.