SAN RawFusion, Natuurlijke Chocolade (931g)
Verkocht: 20
41,90 € Inclusief btw.
Vegan nutritional supplement containing vegetable protein and amino acids SAN RawFusion is a mixture of peas, brown rice, artichokes and sunflower oil. Contains 21g of protein and 4.5g of BCAA per serving. Flavor: Natural Chocolate, package contains: 931g. Gluten-free, GMO-free.
P9897
Stock: 10
Beschrijving
SAN RawFusion
- A New Generation of Plant-Based Protein
- Over a year of vigorous research and development in cold extrusion technologies has resulted in an unrivaled, vegan-approved protein formula by SAN.
- Not only is RAWFUSION a non-GMO Project Verified, all-natural and allergen-free plant-based protein source, but it also offers a whopping 21 grams of our own bio-fermented protein per serving – making it perfect for everyone.
- RAWFUSION’s exclusive blend of pea protein isolate, sprouted brown rice protein concentrate, artichoke protein concentrate and EFA-rich sunflower oil matrix delivers this proprietary formula that’s ideal for vegans and a high-protein, sensible choice for non-vegans as well.
- In fact, with over 4.5 grams of BCAAs per serving, RAWFUSION’s amino acid profile rivals that of dairy protein, but without any of the disadvantages of dairy or animal protein.
Extra informatie
| Gewicht | 931 g |
|---|---|
| Type supplement | poeder |
| Certificering | glutenvrij, niet genetisch gemodificeerd, veganistisch |
| Gewicht | 931g |
| Smaak | Natural Chocolate |
| Merk | SAN |
| EAN | 672898530596 |
| Land van herkomst | Verenigde Staten |
| Inhoud | 931g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Merk
Merk
SAN
SAN Nutrition is sinds 1994 op de markt en heeft sindsdien een grote kring van tevreden klanten opgebouwd. Hun doelgroep bestaat uit fitnessfanaten die belang hechten aan kwaliteitsvoeding. Hun producten zijn ook gericht op veganisten en vegetariërs, die hogere en specifieke eisen stellen aan de voedingswaarde van voedingssupplementen. SAN Nutrition werkt ook samen met het Rode Kruis en UNICEF.