NOW Foods Better Stevia Liquido, Originale (59 ml)
15,50 € IVA inclusa.
NOW Foods Better Stevia Liquid Original vegan natural sweetener has a low glycemic index, zero calories and is alcohol-free. It comes in the purest and highest quality form possible. Organic. The package contains: 59 ml. Gluten-free, GMO-free.
P6037
Stock: 10
Descrizione
NOW Foods Better Stevia Liquid
- Calorie-free liquid sweetener
- Delicious BetterStevia Liquid is an excellent addition to your favorite drinks and is especially suitable for sweetening coffee and tea – just a few drops to add a dose of sweetness to any drink, hot or cold!
- Contains certified organic stevia extract.
Informazioni aggiuntive
| Peso | 59 g |
|---|---|
| Tipo di supplemento | liquido |
| Certificazione | gluten free, no sugar, non gmo, vegan, vegetarian |
| Peso | 59g |
| Marchio | Cibi NOW |
| EAN | 733739069559 |
| Paese di origine | Stati Uniti |
| Expiry date | 2029-06-30 |
| Contenuto | 59 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
