Trace Minerals Selenio Iónico Líquido (59 ml)
Vegan nutritional supplement Trace Minerals Ionic Selenium Liquid supplies ionic selenium in a high concentration. Supplemented with high-quality ionic trace minerals. The package contains: 59 ml. Gluten-free, GMO-free.
Descripción
Trace Minerals Selenio Iónico Líquido (59 ml)
Ionic Selenium is a rich, concentrated liquid dietary supplement that provides selenium in an ionic form–the form most widely recognized by the body. Some scientific evidence suggests that consumption of selenium may reduce the risk of certain forms of cancer; however, the FDA has determined that this evidence is limited and not conclusive. Also contains a full spectrum of concentrated Ionic Trace Minerals.
Información adicional
| Peso | 59 g |
|---|---|
| Tipo de suplemento | líquido |
| Certificación | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Peso | 59g |
| Marca | Oligoelementos |
| EAN | 878941000188 |
| País de origen | Estados Unidos |
| Contenido | 59 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |