Trace Minerals Ionic Selenium Vloeibaar (59 ml)
Vegan nutritional supplement Trace Minerals Ionic Selenium Liquid supplies ionic selenium in a high concentration. Supplemented with high-quality ionic trace minerals. The package contains: 59 ml. Gluten-free, GMO-free.
Beschrijving
Trace Minerals Ionic Selenium Vloeibaar (59 ml)
Ionic Selenium is a rich, concentrated liquid dietary supplement that provides selenium in an ionic form–the form most widely recognized by the body. Some scientific evidence suggests that consumption of selenium may reduce the risk of certain forms of cancer; however, the FDA has determined that this evidence is limited and not conclusive. Also contains a full spectrum of concentrated Ionic Trace Minerals.
Extra informatie
| Gewicht | 59 g |
|---|---|
| Type supplement | vloeibaar |
| Certificering | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Gewicht | 59g |
| Merk | Sporenmineralen |
| EAN | 878941000188 |
| Land van herkomst | Verenigde Staten |
| Inhoud | 59 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |