Trace Minerals ionos szelén folyadék (59 ml)
Vegan nutritional supplement Trace Minerals Ionic Selenium Liquid supplies ionic selenium in a high concentration. Supplemented with high-quality ionic trace minerals. The package contains: 59 ml. Gluten-free, GMO-free.
Leírás
Trace Minerals ionos szelén folyadék (59 ml)
Ionic Selenium is a rich, concentrated liquid dietary supplement that provides selenium in an ionic form–the form most widely recognized by the body. Some scientific evidence suggests that consumption of selenium may reduce the risk of certain forms of cancer; however, the FDA has determined that this evidence is limited and not conclusive. Also contains a full spectrum of concentrated Ionic Trace Minerals.
További információk
| Tömeg | 59 g |
|---|---|
| Kiegészítés típusa | folyadék |
| Tanúsítás | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Súly | 59g |
| Márka | Nyomelemek ásványi anyagok |
| EAN | 878941000188 |
| Származási ország | Egyesült Államok |
| Tartalom | 59 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |