Minerali v sledovih Ionski selen tekoči (59 ml)
Vegan nutritional supplement Trace Minerals Ionic Selenium Liquid supplies ionic selenium in a high concentration. Supplemented with high-quality ionic trace minerals. The package contains: 59 ml. Gluten-free, GMO-free.
Opis
Minerali v sledovih Ionski selen tekoči (59 ml)
Ionic Selenium is a rich, concentrated liquid dietary supplement that provides selenium in an ionic form–the form most widely recognized by the body. Some scientific evidence suggests that consumption of selenium may reduce the risk of certain forms of cancer; however, the FDA has determined that this evidence is limited and not conclusive. Also contains a full spectrum of concentrated Ionic Trace Minerals.
Dodatne podrobnosti
| Teža | 59 g |
|---|---|
| Vrsta dodatka | tekočina |
| Certificiranje | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Teža | 59g |
| Blagovna znamka | Minerali v sledovih |
| EAN | 878941000188 |
| Država izvora | Združene države Amerike |
| Vsebina | 59 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |