Celkem
30,35 €
0,00 €
NOW Foods Beet Root Powder, a vegan nutritional supplement with beet superfood extract, is rich in vitamins, minerals and antioxidants. The powder form is suitable for use in meals or smoothies. The package contains: 340g. GMO free.
NOW Sports Beet Root Powder is a pure derivative from non-GMO beets that’s dried and not extracted. Beets are a true superfood and are naturally abundant in a variety of nutrients including nitrates. Each tablespoon serving of NOW Sports Beet Root Powder is equivalent to 2.5 whole beets.
| Hmotnost | 340 g |
|---|---|
| Typ doplňku | prášek |
| Certifikace | non gmo, vegan, vegetarian |
| Hmotnost | 340g |
| Značka | NOW Foods |
| EAN | 733739050557 |
| Země původu | Spojené státy americké |
| Expiry date | 2026-08-31 |
| Obsah | 340g |
| Stock status | outofstock |
Informace
Poznámky
Potřebujete pomoc?
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám co nejlépe zpřístupnili naše stránky, zobrazovali reklamy a analyzovali naši návštěvnost (což nám pomáhá se zlepšovat). Vážíme si také vašeho soukromí. Vyberte si prosím své preference (můžete je kdykoli změnit).