NOW Foods Poudre de racine de betterave (340g)
21,20 € TVA incluse.
NOW Foods Beet Root Powder, a vegan nutritional supplement with beet superfood extract, is rich in vitamins, minerals and antioxidants. The powder form is suitable for use in meals or smoothies. The package contains: 340g. GMO free.
P35225
Description
NOW Foods Poudre de racine de betterave (340g)
- Super Food
- Poudre pure
- Nitrates naturels
NOW Sports Beet Root Powder is a pure derivative from non-GMO beets that’s dried and not extracted. Beets are a true superfood and are naturally abundant in a variety of nutrients including nitrates. Each tablespoon serving of NOW Sports Beet Root Powder is equivalent to 2.5 whole beets.
Informations complémentaires
| Poids | 340 g |
|---|---|
| Type de supplément | poudre |
| Certification | non gmo, vegan, vegetarian |
| Poids | 340g |
| Marque | NOW Foods |
| EAN | 733739050557 |
| Pays d'origine | États-Unis |
| Expiry date | 2026-08-31 |
| Contenu | 340g |
| Stock status | outofstock |
