NOW Foods Radice di barbabietola in polvere (340 g)
21,20 € IVA inclusa.
NOW Foods Beet Root Powder, a vegan nutritional supplement with beet superfood extract, is rich in vitamins, minerals and antioxidants. The powder form is suitable for use in meals or smoothies. The package contains: 340g. GMO free.
P35225
Descrizione
NOW Foods Radice di barbabietola in polvere (340 g)
- Super Food
- Polvere pura
- Naturally Occurring Nitrates
NOW Sports Beet Root Powder is a pure derivative from non-GMO beets that’s dried and not extracted. Beets are a true superfood and are naturally abundant in a variety of nutrients including nitrates. Each tablespoon serving of NOW Sports Beet Root Powder is equivalent to 2.5 whole beets.
Informazioni aggiuntive
| Peso | 340 g |
|---|---|
| Tipo di supplemento | polvere |
| Certificazione | non gmo, vegan, vegetarian |
| Peso | 340g |
| Marchio | Cibi NOW |
| EAN | 733739050557 |
| Paese di origine | Stati Uniti |
| Expiry date | 2026-08-31 |
| Contenuto | 340g |
| Stock status | outofstock |
