Yhteensä
19,36 €
0,00 €
NOW Foods Beet Root Powder, a vegan nutritional supplement with beet superfood extract, is rich in vitamins, minerals and antioxidants. The powder form is suitable for use in meals or smoothies. The package contains: 340g. GMO free.
NOW Sports Beet Root Powder is a pure derivative from non-GMO beets that’s dried and not extracted. Beets are a true superfood and are naturally abundant in a variety of nutrients including nitrates. Each tablespoon serving of NOW Sports Beet Root Powder is equivalent to 2.5 whole beets.
| Paino | 340 g (gramma) |
|---|---|
| Täydennystyyppi | jauhe |
| Sertifiointi | non gmo, vegan, vegetarian |
| Paino | 340g |
| Merkki | NOW Foods |
| EAN | 733739050557 |
| Alkuperämaa | Yhdysvallat |
| Expiry date | 2026-08-31 |
| Sisältö | 340g |
| Stock status | outofstock |
Tietoja
Huomautukset
Tarvitsetko apua?
Käytämme evästeitä, jotta saat parhaan mahdollisen kokemuksen sivustollamme, jotta voimme näyttää mainoksia ja analysoida kävijämääriä (mikä auttaa meitä parantamaan toimintaa). Arvostamme myös yksityisyyttäsi. Valitse mieltymyksesi (voit muuttaa sitä milloin tahansa).
