NOW Foods burokėlių šakniavaisių milteliai (340g)
21,20 € Su PVM
NOW Foods Beet Root Powder, a vegan nutritional supplement with beet superfood extract, is rich in vitamins, minerals and antioxidants. The powder form is suitable for use in meals or smoothies. The package contains: 340g. GMO free.
P35225
Aprašymas
NOW Foods burokėlių šakniavaisių milteliai (340g)
- Super Food
- Grynas milteliai
- Naturally Occurring Nitrates
NOW Sports Beet Root Powder is a pure derivative from non-GMO beets that’s dried and not extracted. Beets are a true superfood and are naturally abundant in a variety of nutrients including nitrates. Each tablespoon serving of NOW Sports Beet Root Powder is equivalent to 2.5 whole beets.
Papildoma informacija
| Svoris | 340 g |
|---|---|
| Priedo tipas | milteliai |
| Sertifikavimas | non gmo, vegan, vegetarian |
| Svoris | 340g |
| Prekės ženklas | NOW Foods |
| EAN | 733739050557 |
| Kilmės šalis | Jungtinės Amerikos Valstijos |
| Expiry date | 2026-08-31 |
| Turinys | 340g |
| Stock status | outofstock |
