KIKI Health flydende klorofyl (125 ml)
Vegansk kosttilskud med flydende klorofyl fra alfa alfa KIKI Health Liquid Chlorophyll er i den renest mulige form, uden konserveringsmidler og kunstige farver, med en naturlig smag. Pakken indeholder: 125 ml.
Beskrivelse
KIKI Health flydende klorofyl (125 ml)
Det er det vigtigste og mest næringsrige element i de fleste grønne fødevarer og giver dem deres karakteristiske grønne farve. Det hjælper planterne med at omdanne sollys til energi og er rigt på en række vigtige næringsstoffer. Vores klorofyl kommer i en biotilgængelig flydende form og er en helt naturlig, plantebaseret væske, der udelukkende er udvundet af lucernegræs uden konserveringsmidler eller kunstige farvestoffer, og som derfor har en levende, naturlig smag.
Yderligere information
| Vægt | 125 g |
|---|---|
| Type supplement | flydende |
| Certificering | gluten free, vegan, vegetarian |
| Vægt | 125g |
| Brand | KIKI Sundhed |
| EAN | 5060018513942 |
| Oprindelsesland | Malaysia |
| Indhold | 125 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Brand
Brand
KIKI Sundhed
- naturlige ingredienser af højeste kvalitet
- etiske kilder til anvendte ingredienser
- certificeret som økologisk eller vildt fremstillet
- de indeholder ingen uønskede tilsætningsstoffer
- uden GMO'er
- glutenfri
