KIKI Health nestemäinen klorofylli (125 ml)
Vegan nutritional supplement containing liquid chlorophyll obtained from alfa alfa KIKI Health Liquid Chlorophyll is in the purest possible form, without preservatives and artificial colors, with a natural taste. The package contains: 125 ml.
Kuvaus
KIKI Health nestemäinen klorofylli (125 ml)
It is the most significant and nutritious element of most green foods and provides them with their distinctive green colour. It assists plants to convert sunlight into energy and is rich in a variety of essential nutrients. Our chlorophyll comes in a bio-available liquid form and is an entirely natural, plant-based liquid extracted solely from alfalfa grass without preservatives or artificial colouring and thus has a vibrant, natural taste.
Lisätiedot
| Paino | 125 g (gramma) |
|---|---|
| Täydennystyyppi | neste |
| Sertifiointi | gluten free, vegan, vegetarian |
| Paino | 125g |
| Merkki | KIKI Health |
| EAN | 5060018513942 |
| Alkuperämaa | Malaysia |
| Sisältö | 125 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Merkki
Merkki
KIKI Health
- korkealaatuisia luonnollisia ainesosia
- käytettyjen ainesosien eettiset lähteet
- sertifioitu luonnonmukaiseksi tai Wild Crafted
- ne eivät sisällä ei-toivottuja lisäaineita.
- ilman muuntogeenisiä organismeja
- gluteeniton