Total
303,54 €
0,00 €
Vegan nutritional supplement containing liquid chlorophyll obtained from alfa alfa KIKI Health Liquid Chlorophyll is in the purest possible form, without preservatives and artificial colors, with a natural taste. The package contains: 125 ml.
It is the most significant and nutritious element of most green foods and provides them with their distinctive green colour. It assists plants to convert sunlight into energy and is rich in a variety of essential nutrients. Our chlorophyll comes in a bio-available liquid form and is an entirely natural, plant-based liquid extracted solely from alfalfa grass without preservatives or artificial colouring and thus has a vibrant, natural taste.
| Poids | 125 g |
|---|---|
| Type de supplément | liquide |
| Certification | gluten free, vegan, vegetarian |
| Poids | 125g |
| Marque | KIKI Santé |
| EAN | 5060018513942 |
| Pays d'origine | Malaysia |
| Contenu | 125 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Informations
Besoin d'aide ?
Nous utilisons des cookies pour vous offrir une meilleure expérience de notre site, pour diffuser des publicités et analyser notre trafic (ce qui nous aide à nous améliorer). Nous accordons également de l'importance à votre vie privée. Veuillez choisir votre préférence (vous pouvez la modifier à tout moment).