KIKI Health Liquid Chlorophyll (125 ml)
Vegan nutritional supplement containing liquid chlorophyll obtained from alfa alfa KIKI Health Liquid Chlorophyll is in the purest possible form, without preservatives and artificial colors, with a natural taste. The package contains: 125 ml.
Opis
KIKI Health Liquid Chlorophyll (125 ml)
It is the most significant and nutritious element of most green foods and provides them with their distinctive green colour. It assists plants to convert sunlight into energy and is rich in a variety of essential nutrients. Our chlorophyll comes in a bio-available liquid form and is an entirely natural, plant-based liquid extracted solely from alfalfa grass without preservatives or artificial colouring and thus has a vibrant, natural taste.
Informacje dodatkowe
| Waga | 125 g |
|---|---|
| Typ suplementu | płyn |
| Certyfikacja | gluten free, vegan, vegetarian |
| Waga | 125g |
| Marka | KIKI Health |
| EAN | 5060018513942 |
| Kraj pochodzenia | Malaysia |
| Treść | 125 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Marka
Marka
KIKI Health
- najwyższej jakości naturalne składniki
- etyczne źródła używanych składników
- certyfikat Organic lub Wild Crafted
- nie zawierają żadnych niepożądanych dodatków
- bez GMO
- bezglutenowy
