KIKI Health Flüssiges Chlorophyll (125 ml)
Vegan nutritional supplement containing liquid chlorophyll obtained from alfa alfa KIKI Health Liquid Chlorophyll is in the purest possible form, without preservatives and artificial colors, with a natural taste. The package contains: 125 ml.
Beschreibung
KIKI Health Flüssiges Chlorophyll (125 ml)
It is the most significant and nutritious element of most green foods and provides them with their distinctive green colour. It assists plants to convert sunlight into energy and is rich in a variety of essential nutrients. Our chlorophyll comes in a bio-available liquid form and is an entirely natural, plant-based liquid extracted solely from alfalfa grass without preservatives or artificial colouring and thus has a vibrant, natural taste.
Zusätzliche Informationen
| Gewicht | 125 g |
|---|---|
| Art der Ergänzung | flüssig |
| Zertifizierung | gluten free, vegan, vegetarian |
| Gewicht | 125g |
| Marke | KIKI Gesundheit |
| EAN | 5060018513942 |
| Herkunftsland | Malaysia |
| Inhalt | 125 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Marke
Marke
KIKI Gesundheit
- natürliche Inhaltsstoffe von höchster Qualität
- ethische Quellen der verwendeten Zutaten
- zertifiziert als Bio oder Wild Crafted
- sie enthalten keine unerwünschten Zusatzstoffe
- ohne GVO
- glutenfrei