PEScience Select Protein Vegan Series, Chocolate Bliss (918 g)
47,20 € Moms inkl.
Vegansk sportsernæringstilskud med vegetabilsk protein PEScience Select Protein Vegan Series. Førsteklasses protein med aminosyrer, sojafri, glutenfri, laktosefri, GMO-fri. 20 g protein fra ærter og brune ris. Smag: Chocolate Bliss, pakken indeholder: 918g.
P28733
Stock: 2
Beskrivelse
PEScience Select Protein Vegan Series
- Select Vegan bruger en blanding af to vegetabilske proteinkilder af højeste kvalitet: ærter og brune ris.
- Klinisk testede proteinkilder.
- Ingen soja.
- Select Vegan Proteins enkle formel indeholder ingen tilsætningsstoffer - bare en lille smule perfekt sammensatte ingredienser, der sikrer en førsteklasses smag.
- Der skal to ting til for at få vegansk protein til at smage godt: De bedste ingredienser og en særlig smagstilsætning, som PEScience har.
- Hver Select Vegan er kun sødet med stevia.
li>
Yderligere information
| Vægt | 918 g |
|---|---|
| Type supplement | pulver |
| Certificering | glutenfri, non gmo, vegansk |
| Vægt | 918g |
| Smag | Chokoladeglæde |
| Brand | PEScience |
| EAN | 040232199882 |
| Oprindelsesland | De Forenede Stater |
| Expiry date | 2026-07-29 |
| Indhold | 918g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Brand
Brand
PEScience
PEScience-mærket blev grundlagt for 10 år siden af sportsfolk, som ønskede mere af deres kosttilskud. Grundlæggerne har bevaret deres begejstring for dette mærke den dag i dag. Deres passion er omsat til en tekstur og smag, der er helt original. Virksomheden arbejder kun med certificerede leverandører af råvarer for at garantere produkternes renhed.