InicioNutrición deportivaProteínas veganasPEScience Select Protein Vegan Series, Chocolate Bliss (918g)
PEScience Select Protein Vegan Series, Chocolate Bliss (918g)
47,20 € IVA incl.
Vegan sports nutritional supplement containing vegetable protein PEScience Select Protein Vegan Series. Premium protein with amino acids, soy-free, gluten-free, lactose-free, GMO-free. 20g protein from peas and brown rice. Flavor: Chocolate Bliss, package contains: 918g.
P28733
Stock: 2
Descripción
PEScience Select Protein Vegan Series
- Select Vegan uses a blend of two of the highest quality vegetable protein sources: peas and brown rice.
- Clinically tested protein sources.
- No soy.
- Select Vegan Protein’s simple formula contains no additives – just a little bit of perfectly formulated ingredients to ensure top-notch taste.
- You need two things to make vegan protein taste great : Top ingredients and special flavoring that PEScience has.
- Each Select Vegan is sweetened only with stevia.
li>
Información adicional
| Peso | 918 g |
|---|---|
| Tipo de suplemento | polvo |
| Certificación | sin gluten, no gmo, vegano |
| Peso | 918g |
| Sabor | Chocolate Bliss |
| Marca | PEScience |
| EAN | 040232199882 |
| País de origen | Estados Unidos |
| Expiry date | 2026-07-29 |
| Contenido | 918g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Marca
Marca
PEScience
La marca PEScience fue fundada hace 10 años por deportistas que querían más de sus complementos nutricionales. Los fundadores han mantenido su entusiasmo por esta marca hasta el día de hoy. Su pasión se traduce en una textura y un sabor realmente originales. La empresa trabaja únicamente con proveedores certificados de materias primas para garantizar la pureza de sus productos.