Applied Nutrition Critical Greens, Apple Burst - 150 g
Superfood drink in powder form Applied Nutrition Critical Greens, with flavor: Apple Burst. Content: 150g. Certification: Vegan, vegetarian, halal.
Beskrivelse
Applied Nutrition Critical Greens, Apple Burst - 150 g
Critical Greens er fyldt med 17 ekstrakter af supergrøntsager, herunder broccoli, selleri, spinat, hvedegræs og grønkålspulver, så du kan få dine sportslige grøntsager på en superpraktisk måde. Vores kritiske blanding kan blot tilsættes din proteinshake, frugtsmoothie eller blandes med vand for at få en frisk, naturlig smag.
NØGLEFORDELE
Ultimativ atletisk supergrøntsagsblanding
Brugt sammen med dine fem om dagen
17 supergrønne ingredienser
Frisk, naturlig smag
Velegnet til veganere og vegetarer
Halal-certificeret produkt
Yderligere information
| Vægt | 150 g |
|---|---|
| Certificering | halal, vegan, vegetarian |
| Indhold | 150g |
| Smag | Apple Burst |
| Type supplement | pulver |
| Instruktioner | Bland 1 scoop (5 g) med et glas vand, eller tilsæt det til smoothie eller mad. Anbefalet 1 portion om dagen. |
| Info om allergi | Fremstillet på et anlæg, der behandler soja, mælk, æg og gluten. |
| Brand | Anvendt ernæring |
| EAN | 5056555203729 |
| Oprindelsesland | Det Forenede Kongerige |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Vægt | 150g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |