Applied Nutrition Critical Greens, Apple Burst - 150g
Superfood drink in powder form Applied Nutrition Critical Greens, with flavor: Apple Burst. Content: 150g. Certification: Vegan, vegetarian, halal.
Popis
Applied Nutrition Critical Greens, Apple Burst - 150g
Critical Greens is packed with 17 super-greens extracts including broccoli, celery, spinach, wheatgrass, and kale powder, get your athletic greens in a super-convenient way. Our critical blend can simply be added to your protein shake, fruit smoothie or can be mixed with water for a fresh natural taste.
KĽÚČOVÉ VÝHODY
Ultimate athletic super greens blend
Used in conjunction with your five-a-day
17 super-greens ingredients
Fresh natural taste
Suitable for vegans & vegetarians
Certifikovaný výrobok Halal
Ďalšie informácie
| Hmotnosť | 150 g |
|---|---|
| Certifikácia | halal, vegan, vegetarian |
| Obsah | 150g |
| Príchuť | Apple Burst |
| Typ doplnku | prášok |
| Pokyny | Zmiešajte 1 odmerku (5 g) s pohárom vody alebo ju pridajte do smoothie či jedla. Odporúčaná 1 dávka denne. |
| Informácie o alergiách | Vyrobené v zariadení, ktoré spracováva sóju, mlieko, vajcia a lepok. |
| Značka | Applied Nutrition |
| EAN | 5056555203729 |
| Krajina pôvodu | Spojené kráľovstvo |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Hmotnosť | 150g |
| Dostupnosť | Na sklade (dodanie UPS 3–5 dní) |