Applied Nutrition Critical Greens, Ráfaga de Manzana - 150g
Superfood drink in powder form Applied Nutrition Critical Greens, with flavor: Apple Burst. Content: 150g. Certification: Vegan, vegetarian, halal.
Descripción
Applied Nutrition Critical Greens, Ráfaga de Manzana - 150g
Critical Greens is packed with 17 super-greens extracts including broccoli, celery, spinach, wheatgrass, and kale powder, get your athletic greens in a super-convenient way. Our critical blend can simply be added to your protein shake, fruit smoothie or can be mixed with water for a fresh natural taste.
PRINCIPALES VENTAJAS
Ultimate athletic super greens blend
Used in conjunction with your five-a-day
17 super-greens ingredients
Fresh natural taste
Suitable for vegans & vegetarians
Producto con certificación Halal
Información adicional
| Peso | 150 g |
|---|---|
| Certificación | halal, vegan, vegetarian |
| Contenido | 150g |
| Sabor | Apple Burst |
| Tipo de suplemento | polvo |
| Instrucciones | Mezclar 1 cacito (5 g) con un vaso de agua o añadir al batido o a la comida. Se recomienda 1 dosis al día. |
| Información sobre alergias | Fabricado en instalaciones que procesan soja, leche, huevos y gluten. |
| Marca | Nutrición aplicada |
| EAN | 5056555203729 |
| País de origen | Reino Unido |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Peso | 150g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |