Applied Nutrition Critical Greens, Apple Burst - 150 g
Superfood drink in powder form Applied Nutrition Critical Greens, with flavor: Apple Burst. Content: 150g. Certification: Vegan, vegetarian, halal.
Beskrivning
Applied Nutrition Critical Greens, Apple Burst - 150 g
Critical Greens is packed with 17 super-greens extracts including broccoli, celery, spinach, wheatgrass, and kale powder, get your athletic greens in a super-convenient way. Our critical blend can simply be added to your protein shake, fruit smoothie or can be mixed with water for a fresh natural taste.
NYCKELFÖRDELAR
Ultimate athletic super greens blend
Used in conjunction with your five-a-day
17 super-greens ingredients
Fresh natural taste
Suitable for vegans & vegetarians
Halal-certifierad produkt
Ytterligare information
| Vikt | 150 g |
|---|---|
| Certifiering | halal, vegan, vegetarian |
| Innehåll | 150g |
| Smak | Apple Burst |
| Typ av tillägg | pulver |
| Instruktioner | Blanda 1 skopa (5 g) med ett glas vatten eller tillsätt i smoothie eller mat. Rekommenderas 1 portion per dag. |
| Information om allergi | Tillverkad i en anläggning som bearbetar soja, mjölk, ägg och gluten. |
| Varumärke | Tillämpad näringslära |
| EAN | 5056555203729 |
| Land av ursprung | Förenade kungariket |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Vikt | 150g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |