Applied Nutrition Critical Greens, Apple Burst - 150g
Superfood drink in powder form Applied Nutrition Critical Greens, with flavor: Apple Burst. Content: 150g. Certification: Vegan, vegetarian, halal.
Descrizione
Applied Nutrition Critical Greens, Apple Burst - 150g
Critical Greens is packed with 17 super-greens extracts including broccoli, celery, spinach, wheatgrass, and kale powder, get your athletic greens in a super-convenient way. Our critical blend can simply be added to your protein shake, fruit smoothie or can be mixed with water for a fresh natural taste.
VANTAGGI CHIAVE
Ultimate athletic super greens blend
Used in conjunction with your five-a-day
17 super-greens ingredients
Fresh natural taste
Suitable for vegans & vegetarians
Prodotto certificato Halal
Informazioni aggiuntive
| Peso | 150 g |
|---|---|
| Certificazione | halal, vegan, vegetarian |
| Contenuto | 150g |
| Sapore | Apple Burst |
| Tipo di supplemento | polvere |
| Istruzioni | Mescolare 1 misurino (5 g) con un bicchiere d'acqua o aggiungere al frullato o agli alimenti. Si consiglia 1 dose al giorno. |
| Informazioni sulle allergie | Prodotto in uno stabilimento che lavora soia, latte, uova e glutine. |
| Marchio | Nutrizione applicata |
| EAN | 5056555203729 |
| Paese di origine | Regno Unito |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Peso | 150g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |