Osavi B-Complex mundspray, orange (25 ml)
15,70 € Moms inkl.
Vegan nutritional supplement containing group B vitamins Osavi B-Complex Oral Spray. The oral spray form is very practical for its use, quick absorption and no burden on the digestive tract. Flavor: Orange, package contains: 25 ml. Gluten-free, GMO-free.
P41400
Stock: 50
Beskrivelse
Osavi B-Complex Oral Spray
- A new form of supplementation.
- A supply for 4 months in one small, convenient bottle.
- Contains a complete B-complex (eight B vitamins).
- With xylitol and natural orange flavor.
- Easy to use: you don’t have to drink it with a glass of water or dissolve it, which makes it easier for people who have difficulty swallowing .
- no more capsules or tablets!
Yderligere information
| Vægt | 25 g |
|---|---|
| Type supplement | spray |
| Certificering | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Vægt | 25g |
| Smag | Orange |
| Brand | Osavi |
| EAN | 5904139920619 |
| Oprindelsesland | Polen |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Indhold | 25 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Brand
Brand
Osavi
Osavi-brandet blev grundlagt af en gruppe sundheds- og miljøentusiaster, som ønskede at bringe produkter af højeste kvalitet på markedet med bæredygtighed for øje. Osavi udvælger alle leverandører og forretningspartnere, som skal leve op til høje standarder. Alle leverandører af råvarer skal have høje kvalitetscertifikater og tilbyde humane arbejdsforhold. Alle Osavi-produkter testes internt i virksomheden og af eksterne virksomheder for at garantere forbrugerne den højeste kvalitet.